Ogłoszenia – II Niedziela Wielkanocna C

28.04.2019

1. Dziś II-ga Niedziela Wielkanocna, która kończy Oktawę Wielkanocną, nazywana Niedzielą Białą - od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa. Jednocześnie jest to Święto Miłosierdzia Bożego – ustanowione na wyraźne życzenie Chrystusa skierowane do św. siostry Faustyny. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa Jezusa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna też w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas. Doświadczając miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty pamiętajmy, że sami powinniśmy być także miłosierni dla naszych sióstr i braci.

2. W tym tygodniu:
W poniedziałek i we wtorek o 16.00 obowiązkowe próby liturgiczne w kościele dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii świętej. Spowiedź dzieci i rodziców przed uroczystością I-szej Komunii św. będzie w piątek od 16.00 do 17.00, a w sobotę od 9.00 przygotowanie kościoła do uroczystości komunijnej przez rodziców.

We wtorek, 30-go kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, przeniesioną z 23-go kwietnia ze względu na wyższą rangę świętowania oktawy wielkanocnej.

W środę, 1-go maja - wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Tego dnia rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe w dni powszednie na mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele na mszy św. o 10.00. Także przy figurkach starajmy się gromadzić na śpiewanie Litanii loretańskiej i pieśni maryjnych.

W czwartek, 2-go maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej. Niech ten dzień stanie się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

W piątek, 3-go maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i jednocześnie Święto Narodowe Konstytucji 3-go Maja. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia msze św. w naszym kościele jak w niedzielę o 8.30, 10.00, 12.00 - za Ojczyznę i o 16.00. Na sumie o 12.00 także doroczne święto strażaków z naszej gminy i parafii z racji wspomnienia w sobotę ich patrona, św. Floriana - zapraszamy poszczególne jednostki z wiosek z pocztami sztandarowymi i orkiestrę na wspólną modlitwę i dziękczynienie w świątyni.

Za tydzień 3-cia Niedziela Wielkanocna, która jest a zarazem I-szą Niedzielą Miesiąca - na sumie o 12.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy asystę parafialną i dzieci sypiące kwiatkami. Jest to jednocześnie Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody kolejnego Tygodnia Biblijnego w Polsce.

W przyszłą niedzielę także w naszej parafii o 17.30 będzie pierwsza konferencja dla narzeczonych zawierających śluby w tym roku w parafiach naszego dekanatu.